www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Целомъдрие


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Целомъдрие
Astronomer
Публикувано на: 3.12.2009, 22:18
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 196
Участник # 784
Дата на регистрация: 28-January 07



Искам да попитам какво е Вашето отношение към целомъдрието? Ако някои по-информирани знаят, могат да кажат дали целомъдрието фигурира в Тенгрианството и дали с положителен знак.
Етап ли е целомъдрието по пътя към духовно развитие?
Дали човекът наистина спира да прави секс в широкия смисъл на думата? Защото все пак сексуалната енергия ще си я има винаги, но въпросът е как ние ще я управляваме и накъде ще я насочим и за какви цели ще я използваме.
В крайна сметка целомъдрието опасно ли е и какво изобщо мислите за него?
PM
Top
Ник
Публикувано на: 5.12.2009, 22:50
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



По-точно питаш за морала на хората,а наличието му е плюс за обществото,откъдето и да го погледнеш.За другото,което питаш,за българите отговорът е в Православието и Православните норми.Целомъдрието,като отказ от секс е личен избор и свойствен у нас,например за обреклите се на Бога-монаси и монахини.Така,най-общо виждам нещата.
PM
Top
Канатица
Публикувано на: 6.12.2009, 11:55
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Аз си мисля така : "И прекаления светец богу не е мил". Съвсем без правене на любов (може да е остаряло понятие, но не ми харесва чуждицата) не може - все пак трябва да се създава поколение. Друг е въпросът с преекспонирането на секса в днешния свят. Бих перефразирал - "Сексът е като шегата - с мярка". От трета страна ( където съм особено бос) - правенето на любов с партньор е донякъде задължително спрямо правилата на Природата. При един такъв акт става обмен на фини енергии - между мъжа и жената. Точно така, само между мъж и жена, всичко друго е против законите на Природата ( Вселената). И докато в юношеските години самозадоволяването е малко или много по-малката от двете злини, то в зрелия живот трябва да се избягва. Давайки енергия, човек не получава нищо насреща.

За фините енергии предполагам някой от по-запознатите ще изрази мнение.


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
Йордан_13
Публикувано на: 10.12.2009, 12:02
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



QUOTE (Канатица @ Dec 6 2009, 11:55 AM)
Аз си мисля така : "И прекаления светец богу не е мил". Съвсем без правене на любов (може да е остаряло понятие, но не ми харесва чуждицата) не може - все пак трябва да се създава поколение. Друг е въпросът с преекспонирането на секса в днешния свят. Бих перефразирал - "Сексът е като шегата - с мярка". От трета страна ( където съм особено бос) - правенето на любов с партньор е донякъде задължително спрямо правилата на Природата. При един такъв акт става обмен на фини енергии - между мъжа и жената. Точно така, само между мъж и жена, всичко друго е против законите на Природата ( Вселената). И докато в юношеските години самозадоволяването е малко или много по-малката от двете злини, то в зрелия живот трябва да се избягва. Давайки енергия, човек не получава нищо насреща.

За фините енергии предполагам някой от по-запознатите ще изрази мнение.

Ето това е точното мнение. Защото става въпрос, наистина за обмяна на фини енергии. Но това не става без любов. Иначе секса сам по себе си, без любов е задоволяване на инстинкти, но с любов е обмяна на фини енергии.
По отношение въпроса на Астрономер, вероятно е чел за Оджас и свързаната с него брахмачария. Според мене, първом човек, сам за себе си трябва да се определи, за какво се е родил на този свят, т.е. трябва да познае себе си, собственото си предназначение. За какво се е родил, за какво е дошъл на този свят. Без да се разбере това, няма смисъл да се отправя към височини, които никога няма да изкачи.
В крайна сметка, за да управляваш най-висшата енергия - сексуалната, трябва да си готов за това, но това не става с отказ от секс. Но брахмачарията говори за секс, който се прави само, за да се правят деца. При дедите ни, това е било съвсем естествено състояние, за което свидетелствува многолюдната челяд в семействата по онова време, т.е. това можеш да си го практикуваш съвсем спокойно, без дори да ти е нужен, кой знае какъв духовен опит, въпреки, че съвременната градска среда е твърде рестриктивна към този тип практика.
PMEmail Poster
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020